Běžecké tratě

Region Kaprun-Zell am See-Saalbach se může pochlubit propracovanou sítí běžkařských tratí - na milovníky běhu na lyžích zde prostě čeká malý ráj. Běžecké tratě kolem Kaprunu a Zell am See o celkové délce přes 200 km nadchnou i náročnější.Trať je převážně tvořena rovinou, v Zell am See Schüttdorfu a v Kaprunu se nacházejí dvě noční tratě ( každá 4 km dlouhá), které jsou osvětlené do 22.00 hod.- znamená to, že můžete běžkovat až do noci a nemusíte plánovat návrat do večerních hodin.

Přímo na ledovci Kitzsteinhorn na Kaprunu je pro Vás připravena 3 km dlouhá výšková stopa (2 800 m. n. m.), která vede po ledovcové plošině a udržuje se po celý rok. Začátečníkům pak můžeme doporučit 5 km dlouhou Westloipe z Kaprunu do Piesendorfu.

Pinzgauerská lokálka:

Pro opravdové fajnšmekry je tu k dispozici turistický vláček, tzv. "úzkokolejka", který jezdí podél běžkařských drah a kterým se můžete přepravit i s běžkami, běžkovat pokaždé na jiném zajímavém místě a zpátky se svézt opět vláčkem. Poznáte tak kus krásné rakouské přírody a Vaše výlety nebudou všední. Záleží jen na Vás a na Vaší kondici, kterou cestou se vydáte.